Dags att ta över biblioteket.

Då var vi framme i semifinalspelet och ett härligt möte med Lugi. Vi inleder hemma på torsdag, det finns fortfarande klackbiljetter kvar, så maila oss på info@sodrakurvan.se om ni vill stå med oss.

Bortaresa 24/4. 

På tisdag blir det sedan ett kärt besök i stadsbiblioteket i Lund. Vi hoppas så många brandgula som möjligt väljer att åka den korta resan för att inta ”bibblan”.
Vi kommer att anordna buss såklart, bussen avgår 17.00 från Arenan. Biljett och buss kommer gå på 300 kr då det är extra dyrt att besöka biblioteket i Lund när det är fint besök från Kristianstad. Matchstart är 19.00. Anmälan sker senast måndagen den 23/4 klockan 10.00, men det är först till kvarn som gäller, räkna med att platserna kommer gå åt. Anmälan sker som vanligt på info@sodrakurvan.se och är bindande, skriv namn och telefonnummer. Medlemskap krävs.

Betalning sker senast 23/4 på:

Bankgiro: 176-9843

Swisch: 123 346 78 42

Alla till Lund!

/André Sjöberg, Södra Kurvan

 

Lämna ett svar